O nas

Naszą siedzibą jest gospodarstwo agroturystyczne Rancho Stokrotka, położone w maleńkiej wiosce Jarków w Górach Orlickich (~6 km od Kudowy-Zdroju, Kotlina Kłodzka).


Pokaż Rancho Stokrotka na większej mapie


Jakub GołąbJakub Gołąb – weterynarz niepraktykujący niewierzący (w medycynę), opiekun stada 8 koni, wielbiciel kotów. Idealista i fantasta twardo stąpający po ziemi i miłujący logiczne myślenie i prawdziwą naukę. W efekcie – autor dwóch (na razie) książek „Kopyta doskonałe. Pielęgnacja i rehabilitacja” i „Rząd doskonały. Dobór, dopasowanie, działanie”. Marzyciel i cynik. Nie ma złudzeń co do gatunku ludzkiego, za to z niesłabnącym zainteresowaniem tropi najnowsze badania o umysłach zwierząt. Leń, ale pomysłowy. Bałaganiarz obdarzony nie wiadomo za co doskonałą pamięcią. Eksperymentator.
Małgorzata GołąbMałgorzata Gołąb, mgr inżynierii środowiska – inżynierski ścisły umysł pozwala jej nie oszaleć w środowisku zaprojektowanym przez męża. Nie wiadomo kiedy opiekuje się nim, stadem ośmiu koni, sześcioma kotami, dwoma psami, jedną świnką peruwiańską, sporą grupką kur oraz własnym synem. Nie są znane żadne badania wyjaśniające skąd ma na to siłę i dlaczego jeszcze nikogo nie zabiła. Wystarczy dać jej pół godziny „międzyczasu”, żeby pokazała co potrafi jako trener zwierząt – z klikerem i bez – oraz ludzi (potrafi nauczyć jazdy konno nawet mało stabilne krzesło). Posiada detektor ściemy i nie waha się go użyć. Podczas warsztatów prowadzi zajęcia praktyczne ze szkolenia koni i jeździectwa naturalnego.

Bądź zawsze na bieżąco!

Nie chcesz przegapić nowych artykułów lub  terminów warsztatów?

Polub nas na Facebooku!